CategoriesOrganik Blog

Bal Gastrite İyi Gelir Mi?

Dünya üzerinde bozulmayan tek yiyecek baldır. Kendini koruyabilen nadir besinler arasında yerini alan bal, uygun şartlar sağlandığında onlarca sene dayanabildiği gözlemlenmiştir. Elbette kötü koşullara maruz kalan her besin bozulmaya mahkumdur. Balın faydaları saymakla sonuna gelinebilecek bir konu değildir. Genel olarak insan vücudunun birçok sorununa ek destek olan bal, hastalıklara karşı da sizleri yalnız bırakmamaktadır. Balın vücudumuza faydaları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Bu nedenle uzman doktorların tavsiye ettiği bir numaralı takviyedir. Elbette ki bal bir ilaç değildir. Doğrudan var olan hastalığı bitirme gibi bir olay söz konusu değildir. Öncelikle balın düzenli ve devamlı olacak şekilde tüketilmesi en sağlıklı ve en yararlı etkiyi göstermesine sebep olacaktır. 

İnsanlar takviye gıdalarını bir ilaç olarak görebilmektedir. Hiçbir hastalık ameliyat hariç bir anda sona ermemektedir. Ayrıca ameliyatta bile sonraki süreç iyi sürdürülmelidir. Bu sebeple takviye gıdaların hastalık sürecinde değil, hastalıktan önce kullanılması beklentileri büyük ölçüde karşılayacaktır. Herhangi bir ilacın veya takviyenin hastalıkları bıçak gibi kesip durdurması mevzu bahis değildir. Buna rağmen devamlı yüksek dozda ilaç kullanımı vücudununuz da bir yeri tedavi ederken, bir diğer tarafı etkilemektedir. İlaçların sindiriminde büyük rol oynayan karaciğer, aşırı yüklenme sonucu büyük hasarlar görebilir. Bu gibi durumlarda ise takviye gıdalarla beslenmek, hem vücudu daha az yoracak ve doğal yollardan hastalığı yenmenize sebep olacaktır. Bal, kanser dahil birçok hastalığa yardımcı olmaktadır. Ayrıcı bal, gastrit ve ülserin düşmanıdır diyebilmek mümkündür.

Aç karna bir yemek kaşığı Kestane Balı üzerine 20 damla Propolis mide rahatsızlığınızla savaşmada destekleyici olacaktır.

Mide Destek Arışımı İncelemek İçin Tıklayınız


Mide rahatsızlıklarında kullanılan ve akla ilk gelen takviye gıdalar arasında başı çeken besin baldır. Bal mide çeperini kaplayarak ekstra bir savunma hattı oluşturur. Ayrıca balın içerinde bulunan vitamin-mineral ve aminoasitler sayesinde insan vücudunun ihtiyacı olan neredeyse bütün beklentileri karşılamaktadır. 

Balın farklı çeşitleri bulunmaktadır. Antioksidan açısından çok daha zengin ballar bulunmaktadır. Bunlara verebilecek ve akla gelen ilk örnek kestane balıdır. Her bal iyidir demek yanlış bir yargı olacaktır. Önemli olan balın doğallığıdır. Doğallık kıstası geçildikten sonra ise bal çeşitleri arasında tartışılabilir. Market raflarındaki balların bazıları fabrikasyon olduğu için herhangi bir olumlu veya sağlıklı etki beklemek size sadece zaman ve para kaybettirecektir. Her şeyden önce güvenilir bir üreticiden almak, balın üzerindeki barkodu okutmak gerekir. Devlet onaylı ballar ilk tercihiniz olmalıdır. Doğru ve hakiki balı bulduğunuzda düzenli tüketim sonucu, etkilerini görmemek elde değildir.

Bal, mide yanmasına iyi gelen besinler arasında yerini almıştır. Doğal ve hakiki bal, mide asidinin yanı sıra ülser ve gastrit gibi rahatsızlıklarla savaşma konusunda oldukça başarılı bir takviye besini olacaktır. Mide ağrısını kısa sürede geçirebilme etkisi olan balın, gece yatmadan önce ılık su veya süt ile karıştırılarak tüketilebilmektedir. Ayrıcı direkt olarak da 1 tatlı kaşığı bal, gastrit ve ülsere iyi geldiği bilinmektedir. Sindirim sitemini olumlu olarak etkilediğinden hazmı kolaylaştırır. Buna bağlı olarak mide ağrısı ve mide kramplarını da geçirdiği, balın bilinen özellikleri içerisinde yer almaktadır. 

Bal, doğal bir şifa kaynağıdır. Ama sadece bal yiyerek bir şeyleri halletmek istiyorsanız böyle bir şey mümkün değildir. Gerekli besinleri alarak, uykunuzu düzenleyerek vücudunuzu belli bir sağlık noktasında stabil tutmak gerekir. Bunun yanı sıra akıl ve beyin sağlığına dikkat etmek sizleri hastalıklara karşı zor bir hedef yapacaktır. Bu gibi durumlarda doğal ek takviyeler almak sizleri çok daha sağlıklı bir birey yapacaktır. Ayrıca bal, antibakteriyel ve antibiyotik etkiye sahiptir. Aç karnına bir bardak ballı su içmeniz bağışıklık sitemini güçlendirecektir. Ve vücudunuza görünmeyen bir koruma kalkanı oluşturacaktır.

Balın bir diğer faydası ise vücudumuzun ikinci beyni olarak kabul edilen bağırsaklara destek olmasıdır. Sindirim kanallarını temizler ve parazitlerle savaşır. Bağırsak fonksiyonlarını arttırır.

Midenizin dostu olan bu doğal besin kaynağı sizlere daha sağlıklı ve daha kaliteli bir yaşam sunacaktır. Mide bulantısı ve mide ağrısına doğrudan iyi gelen bal, bireylerin yaşam standartlarını bozan hastalıklara karşı savaşmaktadır. Ülser, gastrit gibi hastalıkların iyileşmesine yardımcı olur. Her sabah aç karnına bir bardak ballı su veya süt tüketimi, bu hastalıklarla karşı sizlere yardımcı olacaktır.

Aç karna bir yemek kaşığı Kestane Balı üzerine 20 damla Propolis mide rahatsızlığınızla savaşmada destekleyici olacaktır.

Mide Destek Arışımı İncelemek İçin Tıklayınız

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir