İPTAL KOŞULLARI

Değerli müşterilerimiz yanlış verdiğiniz veya vazgeçtiğiniz siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz. İptal ettirme işleminin hızlı bir şekilde gerçekleşmesi için lütfen iletişim kısmındaki telefon numaramızı, WhatsApp numaramızı kullanarak irtibata geçiniz. Mail ve İletişim formu ile tarafımıza gelen taleplerde gecikmeler yaşanabilmektedir. Ürünlerinizin veya siparişinizin kargoya verilmiş olma ihtimali ortaya çıkmaktadır. İptal işlemlerinde ürün kargoya verilmemişse ücretin tamamı işlemi gerçekleştirdiğiniz ödeme yöntemi ile iade edilir. Ürünleriniz veya siparişiniz kargoya verilmişse kargo ücreti veya ücretleri kesilerek ücret iadesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Siparişiniz esnasında kullandığınız bir Hediye Kuponu veya İndirim varsa, tek seferlik kullanıma açık kampanyalar için bu hakkınızı kaybetmiş olabilirsiniz. 

İADE KOŞULLARI      

Siparişiniz, ödemesi ile birlikte tarafımıza ulaştığı andan itibaren özenle paketlenerek anlaşmalı olduğumuz kargo şirketine teslim edilmektedir.

Sipariş edilen ürünün hasarlı gelmesi durumunda iade işlemlerinin düzgün bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için, sipariş ettiğiniz ürünleri kargo yetkilisi tarafından teslim aldığınız anda kontrol etmeli, pakette ve ürün ambalajında herhangi bir kırılma, bozulma, yıpranma, kutunun açılması, ezilme gibi durumu varsa, ürünü teslim almadan tutanak tutturarak, siparişinizi tekrar kargo yetkilisine teslim etmeniz ve tarafımıza göndermeniz gerekmektedir. Ürünü teslim aldıktan sonra ürünün hasarlı olduğu iddiası ile yapılan iadeler kabul edilemez.

Satın aldığınız ürünlerin iadesi için aşağıdaki talimatlara dikkat etmelisiniz.

1- Satılan ürün taşıma esnasında zarar görmüşse iade edilebilir.

2- Üretimden kaynaklı bir hata olması halinde iade edilebilir.

3- Ürün tahrip / zarar görmeden oluşacak iade ve değişim talepleri ile ilgili aşağıdaki koşullar geçerlidir.

www.arisim.com.tr tarafından gönderilen ürün(ler), müşteri tarafından tekrar iade edilmek istendiğinde, fatura tarihini takip eden 7 (yedi) gün içerisinde üründe herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vs durumları söz konusu olmadığı ve tarafımızca tespit edilemediği taktirde, ürünün fatura tarihini takip eden 7 (yedi) gün içerisinde teslim edildiği andaki hali ile  iade edilmesi durumunda, ürün(ler) www.arisim.com.tr ‘ye ulaştığında gerekli incelemeler yapılarak iade talebine karşılık verilmektedir.

Ücret talep iadesi ise; 7(gün) gün içerisinde tarafımıza geri gönderilen ürün(lerde) yapılan incelemeler sonucu yukarıda belirtildiği gibi herhangi bir sorun ile karşılaşılmadığında, ilgili ürün(lere) yapılan ödeme ne şekilde yapıldıysa aynen iadesi de ödeme şeklindeki gibi yapılmaktadır. Müşteri tarafından alışveriş esnasında yapılan ödemeler; Kapıda Ödeme Kredi Kartı veya Kapıda Ödeme Nakit seçilerek yapıldı ise Kapıda ödeme tutarı olan +5,50 TL ve kargo ücreti ayrıca  diğer fatura tutarına dahil ödeme seçeneklerindeki kargo ücretleri iade edilemez.

Müşteri tarafından 7 (yedi) gün içerisinde gönderilen üründe yapılan incelemelerde üründe bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumları söz konusu olduğu ve tespit edildiği belirlenirse, ürün(ler) tekrar müşteri adresine kargo masrafları kendisine ait olacak şekilde, anlaşmalı olduğumuz kargo firması tarafından gönderilecektir.

Ürün değişim talepleri ile ilgili aynı koşullar geçerli olup, değişim talebine istinaden ürünler tarafımıza sorunsuzca  fatura tarihini takiben 7 (yedi) gün içinde gönderilmiş ise müşteriye fatura tutarı üzerinden hediye çeki tanımlanmaktadır. Ancak alışveriş esnasında yapılan ödemeler Kapıda Ödeme Kredi Kartı veya Kapıda Ödeme Nakit seçilerek yapıldı ise Kapıda ödeme tutarı olan +5,50 TL ve kargo ücretleri ayrıca diğer fatura tutarına dahil ödeme seçeneklerindeki kargo ücretleri hediye çeklerine yansıtılamaz. 

Geçerli koşullarda ürünü, ambalajını açmadan, tahrip etmeden ve kullanmadan, teslim tarihinden itibaren 7 (gün) gün içerisinde teslim aldığınız şekli ile iade edebilirsiniz. Bu gibi durumlarda ürün, kargo ile gönderiliyorsa kargo ücreti müşteriye aittir. Gerekli durumlarda 0541 646 97 55 müşteri hizmetleri numaramız ile görüşerek bilgi alabilirsiniz.

www.arisim.com.tr müşterilerimiz satın aldıkları ürünleri aşağıda belirtilen koşullarda iade edebilmektedir.

1- İade işlemi ürünün size teslim edilmesi ile başlar ve fatura tarihini takip eden 7 (yedi) gün için geçerlidir.

2- İade işlemi çerçevesinde oluşacak masraflar (sevkiyat, vs.) müşteriye aittir. Ancak malın kusurlu çıkması durumunda iade masrafları www.arisim.com.tr tarafından karşılanır.

3- İade işlemi, ürünün www.arisim.com.tr ‘ye ulaşması ile başlar. www.arisim.com.tr iade işlemi değerlendirerek kısa süre içerisinde sizlere  gerekli bilgilendirmeyi yapar. İade koşullarına uygun yapılan iadelerle ilgili işlemlerin sonuçlanması ve ödediğiniz tutarın hesabınıza veya kredi kartınıza aktarılması ortalama 10 iş günü sürmektedir.     

Lütfen iade ürünlerinizi mutlaka iade sebebinizi bildiren bir not eki ve orijinal ambalajında ve faturanın aslı ile birlikte aşağıda belirtilen adrese gönderiniz.

İstiklal Mah. Çark Cad. No:291 Serdivan/Sakarya

0541 646 97 55 

info@arisim.com.tr

ÖDEME KOŞULLARI

www.arisim.com.tr üzerinden Kredi Kartı (Visa, MasterCard), BKM Express, Banka Havalesi , Kapıda Ödeme Kredi Kartı ve Kapıda Ödeme Nakit olarak alışveriş yapılmaktadır. Bir hafta içinde havalesi yapılmayan/ulaşmayan siparişler iptal edilir aynı zamanda sipariş edilen ürünler stoklara tekrar eklenmektedir. Siparişlerin işleme alınma zamanı Kredi Kartı ya da Banka Havalesi ile yapılan ödemeler için, siparişin verildiği tarih değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da yapılan havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

İade için gerekli koşullar sağlanırsa ve tarafımızca onaylandığı taktirde, talebe göre; alışveriş yapılan tutar kadar Hediye Çeki veya Ödeme ne şekilde yapıldı ise tekrar iadesi aynı şekilde yapılmaktadır.

Web sayfamızda ilan edilen ödeme koşulları dışında ödeme kabul edilmemektedir.

Keyifli Alışverişler Dileriz…