Sipariş, kargo ve teslimat ile ilgili sorunlarınızın cevabı bu sayfada yer almaktadır.

Siparişim Ne Zaman Teslim Edilecek?

Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra aynı gün veya 2 – 4 iş günü içerisinde anlaşmalı “Kargo Şirketi” ‘ne teslim edilir. Siparişinizin tarafınıza teslim edilmesi, kargonun çıkışından sonra Denizli içi 1 iş günü, diğer illerde ise 2 – 4 iş günü içerisinde yapılır. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

Siparişiniz ile ilgili tarafımızdan kaynaklanan bir gecikme olması durumunda, Müşteri İlişkileri çalışanlarımız tarafından en kısa zamanda konu ile ilgili, telefon veya e-posta aracılığıyla bilgilendirme yapılacaktır. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Seçtiğiniz ürünlerin tamamı, anlaşmalı olduğumuz “Kargo” firmaları garantisi ile size teslim edilir.

Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda, konu ile ilgili bir e-posta ile ürünün stoklara gireceği ilk tarih tarafınıza bildirilecek ve gerekli işlemler yapılacaktır. Ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün eğer stoklarımızda kalmamış ise en az 4 (dört), en fazla 30 (otuz) gün bekleme süresi vardır. Ürünler bu tarihler arasında tüketiciye teslim edilemez ise, yaptığı iade www.arisim.com.tr güvencesi ile kendisine iade edilir.

Siparişimi Nasıl Takip Edebilirim?

Hesabım menüsünde yer alan siparişlerim bölümünden siparişinizin her aşamasını takip edebilirsiniz.

Siparişiniz Hazırlanıyor; Siparişinizin tarafımıza ulaştığını ve hazırlandığını belirtir.

Ürününüz Kargoya Verildi; Paketleme işleminin tamamlandığını ve kargoya teslim edildiğini gösterir. Kargo takip numaranıza tıklayarak, paketinizin nerede olduğunu görebilirsiniz.

Siparişiniz İptal Edildi; İadesini talep ettiğiniz ürünün tarafımıza ulaştığını ve iade onayı aldığını ifade eder. Takip eden günlerde ücret iadesi kredi kartınıza yapılmaktadır.

Teslimat Adresinde Bulunamazsam Ne Olacak?

Adreste bulunamadığınız da “Teslim Edilemedi” bırakılır. Bir sonraki iş günü siparişiniz bir kez daha adresinize getirilir. Kargo firmasını arayıp tekrar gelecekleri zaman bilgisini paylaştığınızda, paketinizin doğru zamanda elinize geçmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm siparişler, yasaların gerektiği üzere irsaliye ve fatura ile kargolanır.

Ürün Teslim Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Siparişinizi teslim alırken kargo paketinde yırtık, ezilme, ıslanma vb… gibi bir sorun olup olmadığını mutlaka kontrol etmelisiniz. Ayrıca paketinizde bulunan ürünlerin, faturaya yansıyan ürünler ile aynı olduğundan emin olmanızı öneririz. 

Kargo yetkilisi, kargo paketinde veya içeriğinde herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olacaktır. Böyle bir durumda kargoyu teslim almamanız ve kargo yetkilisine tutanak tutturmanız gerekmektedir. Tutanak, ürün değişimi veya ücret iadesinde işlemlerinizi kolaylaştıracaktır.